Zadaniem osób biorących udział w warsztatach było zbudowanie kinetycznych, interaktywnych rzeźb, umieszczonych w przestrzeni miejskiej, których ruch bazuje na danych zbieranych w czasie rzeczywistym lub zapisanych wcześniej w innej formie. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zbierać, przetwarzać i animować dane. Zdobyli również wiedzę z zakresu programowania Arduino, podstawowej elektroniki i obsługi serwomechanizów.
Uczestnicy pracowali w małych grupach (2–3 osoby), zdobywając podstawową wiedzę na temat tego, jak zbierać dane miejskie, jak je wykorzystać, przetworzyć i zanimować. Uczestnicy zdobyli również wiedzę z zakresu programowania Arduino, podstawowej elektroniki i obsługi serwomechanizów.
W warsztatach wzięło udział 20 osób z regionu oraz m.in. z Bydgoszczy, Łodzi i Krakowa.
Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologi, pasjonat nowych mediów, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.
Artysta multimedialny, tworzący animacje, filmy i vj. Szczególnie interesuje go sztuka kinetyczna łączona z mappingem video zamkniętym w formie instalacji audiowizualnej.