Interesujesz się elektroniką? Słyszałaś/łeś o Arduino, ale nigdy nie miałaś/łeś okazji z niego skorzystać? Interesują Cię projekty realizowane przy pomocy Bare Conductive? A może jesteś profesjonalistką/profesjonalistą i dążysz do pogłębienia wiedzy? Dołącz do grupy roboczej i zacznij realizować własne pomysły w oparciu o instalacje elektroniczne!
Zapraszamy do udziału w spotkaniach grupy roboczej, w których udział wziąć może każdy, niezależnie od swojego wykształcenia i poziomu kompetencji. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą przetestować sprzęt, poszerzyć swoją wiedzę, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i twórczo spędzić czas.
Kilka słów od prowadzącej: W czasie warsztatów zbudujemy interaktywne obiekty badające otoczenie i wysyłające do niego sygnały zwrotne. Pracując w małych grupach, zdecydujecie o tym, co Wasz obiekt będzie badał, czym reagował i jakie zasady będą rządziły przekształcaniem pomiarów w reakcję. Będziemy pracować z płytkami Arduino, dlatego zaczniemy od przedstawienia możliwości tej platformy, podstaw programowania i sposobu podłączania czujników. Nauczymy się też, jak uporządkować kod do obsługi czujników, żeby nie pogubić się w gąszczu {{{{{{}}{}{}}{}}}}. Wymagana jedynie ciekawość, wszystkiego, co potrzebne do realizacji projektów nauczymy się w trakcie (trust me, I’m an Engineer!) :)
Projekt współfinansowany ze środków Shared Cities: Creative Momentum.
Shared Cities: Creative Momentum is a European cultural platform addressing the contemporary urban challenges of European cities. SCCM is a joint project of Goethe-Institut (DE), Czech Centres (CZ), reSITE (CZ), Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Old Market Hall Alliance (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union
Programistka i creative technologist. Współpracuje z Medialabem Katowice, kuratorka festiwalu sztuki i technologii art+bits. Aktualnie pracuje jako iOS Developer w The Software House.
Współtworząc interdyscyplinarny zespół R&D domu produkcyjnego Netizens zajmowała się kreatywną implementacją technologii w marketingu, wykorzystując m.in. technologie dotykowe, urządzenia Bluetooth Low Energy, tworząc dedykowane układy elektroniczne, hackując istniejące.
Fanka warsztatów, wszelkiego DIY i prac ręcznych, prototypowania i użyteczności.
W Medialabie prowadzi warsztaty z podstaw programowania i elektroniki.