Fizyczne interfejsy intrygują, pozwalają podejść bliżej, angażują, wzmagają ciekawość użytkownika. W czasie warsztatów, wykorzystując platformę Bare Conductive, nauczymy się tworzyć instalacje reagujące na zbliżenie i dotyk.
Celem spotkania jest pogłębienie wiedzy na temat zasad działania czujników zbliżeniowych, poznanie struktury instalacji interaktywnej złożonej z kilku urządzeń, pracy z bibliotekami i gotowymi fragmentami kodu oraz stworzenie programu o rozgałęzionych ścieżkach działania.
Warsztaty będą podzielone na trzy części. Najpierw uczestnicy poznają płytki Bare Conductive, zasadę działania czujników dotykowych (i zbliżeniowych) oraz sposób ich programowania. Następnie odbędzie się przegląd dostępnych narzędzi (prócz samych Bare Conductive m.in. diody, serwomechanizmy, głośniki) i potencjalnych możliwości włączenia ich do projektów. W ostatniej, najdłuższej części warsztatów uczestnicy będą pracować w parach nad prototypem obiektu, w którym interakcja bazująca na dotyku wywoływać będzie pożądane reakcje i odpowiedzi.
Wydarzenie skierowane jest do osób, które mają już pewne doświadczenie w pracy z Arduino lub Bare Conductive (jeśli tylko wiesz, czym jest pętla i funkcja, odnajdziesz się na tych warsztatach)
Absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Zajmuje się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programuje i hackuje sprzęt, prototypuje rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektuje też dedykowane rozwiązania elektroniczne. Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych, beacony. Jest kuratorką festiwalu sztuki i technologii art+bits.