Warsztaty skierowane były do osób, które mają wstępne doświadczenie z wykorzystaniem technologii w sztuce, szczególnie dla VJów, muzyków elektronicznych, kreatywnych programistów i pasjonatów nowych mediów. Własny warsztat „artystyczny” (choćby minimalny) był niezbędny.
W ramach warsztatów uczestnicy wspólnie tworzyli interaktywne instalacje oparte na technologii Bare Conductive – przewodzącej farby i mikrokontrolera opartego na Arduino. Powstały prototypy sytuacji, w których dotyk niecodziennych przestrzeni stał się motorem napędzającym interakcję.
W czasie warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu obsługi płytki Bare Conductive, budowaniu instalacji interaktywnych złożonych z wielu komputerów oraz pracy w projektach multimedialnych. Od uczestników wymagano znajomości przynajmniej jednej z marek: OSC, Arduino, Processing, openFrameworks, Max/MSP, Pure Data, Ableton Live, VVVV, Modul8, Resolume (lub podobnych).
Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologi, pasjonat nowych mediów, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.