Jak przewidzieć przyszłość Twojej branży lub organizacji? Jak być krok przed innymi? Jak stworzyć innowacyjne rozwiązanie i przygotować się na nadchodzące możliwości, ale i wyzwania? Odpowiedź na wszystkie te pytania jest jedna – śledzić i rozumieć trendy, które już wkrótce zmienią naszą rzeczywistość.
Kompetencje myślenia o przyszłości i podstawowa wiedza z zakresu analizy aktualnych trendów będzie wkrótce jedną z ważniejszych umiejętności pożądanych w szybko zmieniającym się świecie. Przyszłość stawia przed nami ogromne wyzwania – związane z rozwojem technologii i AI, kryzysem klimatycznym czy konsekwencjami pandemii. Umiejętne wyłapanie nadchodzących zmian, wykreowanie możliwych scenariuszy przyszłości i zbudowanie na ich podstawie innowacyjnych rozwiązań nie tylko pozwoli na przygotowanie się nowe reguły gry, ale także otworzy na nadchodzące możliwości.
Czego się nauczysz?
Podczas warsztatów:
Dowiesz się także, dlaczego trendy są świetnym narzędziem do analizowania i budowania scenariuszy przyszłości, jak zacząć pracę z przyszłością, jak przygotować się na nadchodzące zmiany, jak przyszłość może różnić się od naszych założeń i schematów i jakie działania możemy podjąć już teraz.
Celem procesu nie jest przewidzenie przyszłości, ale zrozumienie długoterminowych skutków dzisiejszych trendów oraz praca z możliwymi scenariuszami tego co będzie jutro, tak aby podejmować właściwie decyzje już dziś.
Dla kogo?
Warsztaty przewidziane są dla każdego – nie wymagają przygotowania lub specyficznej wiedzy. Jedynym wymaganiem jest otwarta głowa, uruchomienie kreatywnego myślenia i zaangażowanie w grupową pracę warsztatową.
Rejestracja
Obowiązuje rejestracja. Zapisy przyjmujemy do 24.11. Wyniki rekrutacji podamy 25.11.
Trendresearcherka, pasjonatka future studies i analityczka innowacji technologicznych. Ma na koncie 13-lat doświadczenia w mediach digitalowych największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, gdzie zajmowała się m.in. trendwatchingiem, analizą i wdrażaniem innowacji.
Założycielka TrendRadar, pod szyldem którego przybliża wiedzę o trendwatchingu. Wykładowczyni (UJ, SWPS, AGH), opiekunka merytoryczna studiów Trendwatching & Future Studies na AGH.