Zapraszamy na warsztaty Anny Widery! Podczas spotkania Ania wprowadzi uczestników i uczestniczki w świat Arduino. Zasiądziemy przy stołach z Arduino, kabelkami, diodami, wyświetlaczami, żeby stworzyć z nich proste urządzenia, działające według naszych reguł!
Celem warsztatów jest, aby każdy i każda z Was poznał(a) podstawy programowania, złapał(a) Arduinowego bakcyla i stworzył(a) wymyśloną przez siebie wersję urządzenia wyświetlającego najdziwniejsze rzeczy, obsługiwanego za pomocą przycisków.
Będziemy rozszyfrowywać, co tak naprawdę kryje się za słowem “algorytm” i dlaczego “proszę spróbować wyłączyć i włączyć urządzenie” tak często działa. 😉
Czy te warsztaty są dla mnie?
Oczywiście, zapraszamy wszystkich na każdym poziomie “wtajemniczenia”!
Zaczniemy od wprowadzenia do podstaw. Na przykładzie wyświetlacza z Nokii Ania pokaże Wam jak korzystać z dokumentacji, bibliotek i przykładowych kodów dostępnych w Internecie do obsługi komponentów do Arduino.
W pierwszej części warsztatów będziemy pracować wspólnie, aby stworzyć kilka projektów-wprawek, wyświetlających rzeczy na ekranie i reagujących na przyciski. W drugiej części będzie czas na Wasze eksperymenty i pomysły (oczywiście ze wsparciem Ani!).
Dołącz do nas, jeśli:
🤓 lubisz stylówę retro i hackowanie wyświetlacza ze starej Nokii brzmi jak dobry plan na sobotę,
👩💻👨💻 chciałabyś/chciałbyś poznać podstawy programowania,
🤖 kiedykolwiek chciałaś/chciałeś zbudować proste urządzenie elektroniczne, żeby zautomatyzować coś w swoim otoczeniu,
🎭 masz w głowie interaktywny projekt artystyczny i słyszałaś/słyszałeś, że jego sercem mogłoby być Arduino, ale nie wiesz od czego zacząć,
🧑🎨 uczenie się nowych rzeczy pobudza Twoją kreatywność,
🦸 programujesz od dawna, ale nie masz doświadczenia z prototypowaniem elektroniki albo po prostu masz chęć zrobić coś, na co akurat nie masz taska w Jirze. 😉
💻 Do pracy na warsztatach będzie potrzebny komputer z wejściem USB-A (takie, jakim podpina się stare drukarki).
✨ Chcesz wziąć udział w warsztatach?
Zapisz się na listę!
Do 4.05 odezwiemy się z informacją o tym, kto z Was dostał się na spotkanie. Zapraszamy!
Programistka z 10 letnim stażem. Aktualnie pracuje w berlińskim studio NAND, tworząc aplikacje przedstawiające duże i skomplikowane zbiory danych w przystępny sposób. Współpracuje z Medialabem Katowice, prowadząc warsztaty z programowania i elektroniki.
Programowania i prototypowania interakcji uczy także na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Entuzjastka warsztatów, eksperymentów i zgłębiania nowych rzeczy. Fanka rękodzieła, zapalona dziewiarka. Dumna posiadaczka domowej dżungli.