Podczas warsztatu wspólnie odwiedzimy kilka możliwych przyszłości. Przyniesiemy stamtąd artefakty, które przybiorą formę prototypów i autorskich specyfikacji projektowych. Porozmawiamy o historii i zastosowaniach projektowania spekulatywnego oraz jego relacjach z technologią, wypróbujemy nowe narzędzia i gry do generowania oraz opracowywania pomysłów.
Odbędziemy także dryf, podczas którego grupy robocze przedyskutują i zarysują społeczno-geograficzny kontekst swojej pracy – tak by mogła zostać wpisana w przyszłość regionu oraz miasta. Na końcu przeanalizujemy swoje koncepcje w duchu digital ecology.
Warsztat jest dla osób, które:
Czego się nauczysz?
Rejestracja
Obowiązuje rejestracja, dostępna tutaj.
Warsztat jest częścią mini-festiwalu Medialab Comeback.
Konsultantka i projektantka interakcji w EDISONDA studio. Uczy projektowania interfejsów na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo Hutniczej oraz gościnnie wykłada na kierunku UX/Product Design na SWPS.
Po godzinach rozwija inicjatywę projektowo-badawczą grupa.robocza.org, w ramach której współtworzy program Minimum Viable Utopia.
Interesuje się teorią projektowania, metodykami spekulatywnymi i ekologią cyfrową. Jest fanką tzw. metody design studio oraz szeroko pojętej ko-kreacji. Po godzinach rysuje roślinki.