Masz ochotę spróbować swoich sił w interdyscyplinarnym zespole? Chcesz zdobyć nowe kompetencje w wakacyjnej atmosferze? Idea współpracy jest Ci bliska? Dołącz do grona uczestników Summer Labu, czyli bezpłatnego mini-festiwalu złożonego z serii warsztatów, prezentacji i afterparty! Przygotowaliśmy dla Was spotkania związane z takimi zagadnieniami jak data science, Arduino, Bare Conductive czy wizualizacja danych.
Wydarzeniem towarzyszącym Summer Labu jest Linux Presentation Day 2018, którego katowicka edycja odbędzie się 25 maja. Jeśli chcesz poznać Linuxa, przetestować system czy porozmawiać z jego użytkownikami – wpadnij na nieformalne spotkanie!
Do udziału w inicjatywie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i profesjonalistów. Nie stawiamy ograniczeń związanych z wiekiem czy wykształceniem, mile widziani są zarówno stali bywalcy Medialabu, jak i osoby, które jeszcze nigdy nie brały udziału w naszych spotkaniach.
Aby wziąć udział w spotkaniu, zarejestruj się poprzez formularz przeznaczony dla konkretnego wydarzenia, a następnie odeślij deklarację udziału. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy zobowiązani są do udziału w całości warsztatów, na które się zapisali.
Spotkanie współfinansowane ze środków Shared Cities: Creative Momentum.
Shared Cities: Creative Momentum is a European cultural platform addressing the contemporary urban challenges of European cities. SCCM is a joint project of Goethe-Institut (DE), Czech Centres (CZ), reSITE (CZ), Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Old Market Hall Alliance (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union.
Czym są medialaby? Jakie metody i narzędzia wykorzystują? Skąd się wzięły i jaka jest ich historia? Zapraszamy na sprint wikipedystyczny, podczas którego wspólnie zaktualizujemy i rozbudujemy hasło „medialab” w Wikipedii.
W sprincie mogą wziąć udział zarówno doświadczeni Wikipedyści, jak i początkujący oraz osoby, które nigdy wcześniej nie współtworzyły Wikipedii. Warsztat będzie nie tylko okazją do uzupełnienia i zaktualizowania definicji medialabu, ale przede wszystkim wspólnej refleksji, wymiany wiedzy i praktyk.
Warsztaty organizowane są przez Centrum Cyfrowe.
Zapisy: https://bit.ly/2KJlSfu
Spotkanie przeznaczone przede wszystkim dla muzyków i vjów, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby poeksperymentować audiowizualnie. Użyjemy Arduino i sensorów (światło, ruch, dotyk) i zbudujemy wspólnie, odlotowe kontrolery (dźwięku i obrazu). Przede wszystkim skupimy się na wprowadzeniu do Arduino z MIDI i budowaniu kontrolerów.
Rejestracja: http://bit.ly/KontroleryMIDI
W czasie warsztatów uczestnicy poznają płytkę Bare Conductive (projekt kompatybilny z Arduino) – popularne narzędzie do wykrywania dotyku na najróżniejszych powierzchniach (czy banany, papier, nici, rośliny brzmią wystarczająco intrygująco? ;) oraz odtwarzania dźwięku. We wstępie opowiem, jakie są możliwości Bare Conductive i postaram się zainspirować uczestników gotowymi projektami. Wspólnie nauczymy się, jak uruchomić i zaprogramować płytkę.
Rejestracja: http://bit.ly/DotykowePlakaty
Zapraszamy na Summer Talks połączone z afterparty!
Harmonogram Summer Talks:
20.00 Artur Gunia (prelekcja o technologiach: jak AR/VR/MR wpływają na naszą percepcję)
20.20 Maria Nowakowska (prelekcja o tym, jak można wykorzystać detal architektoniczny do upowszechniania dziedzictwa kulturowego i o festiwalu #detafest)
20.40 Joanna Waszkowska (prelekcja o tym, jak wpaść w pułapkę clickbaitów, czyli o generacyjnej nieuwadze)
21.00 Kuba Kulesza (prelekcja o seminarium projektowym W stronę słońca)
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym jest machine learning i jak wykorzystywać go w praktyce.
Rejestracja: http://bit.ly/UczenieMaszynowe
Wizualizacja danych pomaga w zrozumieniu skomplikowanych zjawisk i procesów. Może służyć jako narzędzie pomocne w analizie i badaniach, jak i stać się docelowym sposobem prezentacji informacji. Na zajęciach zostaną zaprezentowane podstawowe zasady pracy z danymi, narzędzia służące do ich obróbki i podstawowej interpretacji graficznej.
Rejestracja: http://bit.ly/WizualizacjaDanych
Kto jeszcze pamięta elektronicznego pupila – tamagotchi? Ręka pod budkę, bo za minutkę zbudujemy swoje wersje tej popularnej zabawki! Dla tych, którzy nie pamiętają: w urządzeniu kształtem przypominającym jajko mieszka zwierzątko, którym należy się regularnie opiekować: myć, karmić, sprzątać, bawić się.
Rejestracja: http://bit.ly/RobimyTamagotchi
Więcej informacji wkrótce.