Proste i otwarte narzędzia elektroniczne są interesującym i wartościowym elementem wielu projektów badawczych. Mogą służyć do pozyskiwania danych liczbowych lub wspierać interaktywny i intrygujący sposób prezentowania wyników pracy.
W czasie warsztatów uczestnicy poznają płytkę Bare Conductive – projekt kompatybilny z Arduino, pozwalający na wykrywanie dotyku. Wstęp do zajęć będzie poświęcony poznaniu budowy i możliwości Arduino (a także Bare Conductive, jako szczególnego reprezentanta tej platformy) oraz inspiracji projektami, w których wykorzystano prototypy urządzeń elektronicznych do pozyskiwania danych lub prezentacji wyników badań. Następnie, realizując krok po kroku proste zadania, uczestnicy poznają podstawy programowania Bare Conductive.
Planowanym efektem warsztatów są projekty interaktywnych infografik, w których prezentację dodatkowej warstwy informacji aktywuje dotyk (radość tworzenia, zdobyta w czasie warsztatu wiedza i pomoc prowadzącej będą wystarczające do realizacji tego celu).
Absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Zajmuje się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programuje i hackuje sprzęt, prototypuje rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektuje też dedykowane rozwiązania elektroniczne. Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych, beacony. Jest kuratorem festiwalu sztuki i technologii art+bits.